در دیدار با اعضای مجمع خیرین مدرسه‌ساز گیلان مطرح شد؛

ساخت بیش از ۶۰ واحد آموزشی به همت خیرین در استان گیلان

۲۲ دی ۱۳۹۸ | ۱۴:۲۶ کد : ۳۵۴۴ گیلان
مدیرکل نوسازی مدارس گیلان گفت: استان ۳۱۳ خیر مدرسه‌ساز دارد و اکنون هم ۶۲ واحد آموزشی در قالب ۱۵۷ کلاس درس در دست اجرا دارند.
ساخت بیش از ۶۰ واحد آموزشی به همت خیرین در استان گیلان

 به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس گیلان، علی دقیق در دیدار اعضای هیأت مدیره مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان با استاندار گیلان با اشاره به اهتمام استاندار در تامین فضای آموزشی از خیرین و فعالیت‌های امیدبخش و قابل تحسین آنها هم تجلیل کرد و گفت: گیلان ۳۱۳ خیر مدرسه‌ساز دارد که توانسته‌است ۲۷۴ واحد آموزشی در قالب یک هزار و ۲۶۸ کلاس درس را بسازد همچنین  ۶۲ واحد آموزشی در قالب ۱۵۷ کلاس درس در دست اجرا دارند.

دقیق  با بیان اینکه مشارکت در احداث مراکز تعلیم و تربیت یکی از زیباترین مشارکت‌ها در عرصه اجتماعی است؛ بیان کرد: کمک‌های خیرین مدرسه‌ساز تحول بزرگی در توسعه فضاهای آموزشی و تجهیز مدارس ایجاد کرده است.

مدیرکل نوسازی مدارس گیلان وحدت و همدلی مسئولان استانی در توسعه زیرساخت‌های آموزشی را بسیار موثر دانست و ابراز کرد: همدلی مجمع خیرین با ادارات کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان مثال زدنی است.

اقدامات فرهنگی موجب تغییر در رفتار می‌شود

در ادامه ارسلان زارع استاندار گیلان بر لزوم تجلیل از خیرین به عنوان ذخایر ارزشمند نظام اسلامی ایران تاکید کرد و افزود: برگزاری جشنواره تقدیر از خیرین و نیکوکاران امری مهم و تأثیرگذار بوده و این پیام را انتقال می‌دهد که عمل آنها همواره موردتوجه مردم و مسئولان است.

نماینده عالی دولت در گیلان گفت: کارنامه مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان و اقدامات شایسته آنان به ویژه در سال‌های اخیر، نشان می‌دهد که اهالی گیلان با برخورداری از خصلت نیکوکاری، در انجام امور خیر و مشارکت در کارهای خداپسندانه، پیشتاز هستند.

زارع از خیرین به عنوان خیراندیشان و نیکوکاران یاد کرد و با بیان اینکه همواره اقدامات مطلوبی از سوی تشکل های مردم نهاد در حوزه‌های مختلف انجام می شود، گفت: اثر اقدامات مرتبط با موضوعات آموزشی و فرهنگی، بسیار عمیق‌تر است زیرا بر روند تعالی فرهنگی و توسعه پایدار اجتماعی نقش بسزایی دارد.

وی بیان کرد: با توجه به اثربخشی اقدامات خیرخواهانه مردمی، بر خود وظیفه می‌دانم تا از این منش و عمل بزرگ تقدیر کنم.

استاندار گیلان به تاثیر فرهنگی بزرگداشت خیرین در جامعه اشاره و اظهار کرد: اقدامات فرهنگی موجب تغییر در رفتار می‌شود و هیچ عامل و ابزاری برای تغییر در رفتار بهتر از آموزش الگوهای عملی نیست.

وی بیان کرد: کارنامه مجمع خیرین مدرسه‌ساز گیلان و اقدامات شایسته آنها به ویژه در سال‌های اخیر، نشان می‌دهد که گیلان با برخورداری از خلصت نیکوکاری در انجام امور خیر و مشارکت در کارهای خداپسندانه پیشتاز هستند.

نماینده عالی دولت در استان اعتمادسازی را امری مهم خواند و اقدام صادقانه، پیگیری‌های مستمر و انجام کارهای مطلوب از سوی مجمع خیرین مدرسه‌ساز گیلان را موجب جلب اعتماد نیکوکاران برای مشارکت در طرح‌های خیرساز استان دانست.

زارع بر لزوم اولویت‌بندی برای نوسازی، بهسازی و مشارکت برای بهبود فضای آموزشی استان تاکید کرد و یادآور شد: مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان باید با گفتمان و مشاوره به خیرین، نسبت به جذب مشارکت‌های آنها برای پروژه‌هایی با اولویت بیشتر اقدام کنند.

وی به همکاری اداره‌های ذیربط و بخش حاکمیتی استان در اجرای طرح‌های خیرساز گیلان اشاره کرد و گفت: حمایت‌های لازم از سوی دولت در اجرای فعالیت‌های خیرین مدرسه‌ساز با جدیت در حال انجام است.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس نوسازی مدارس گیلان خیرین مدرسه ساز


نظر شما :