با حضور جمعی از مسئولان استانی برگزار شد؛

افتتاح دو فضاى آموزشى در شهرستان‌های گتوند و شوشتر

۲۱ دی ۱۳۹۸ | ۰۹:۰۳ کد : ۳۵۲۹ خوزستان
دو فضاى آموزشى با مشارکت بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی، در شهرستان‌هاى گتوند و شوشتر با حضور مدیران‌کل نوسازی و آموزش و پرورش خوزستان، مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور، رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان و جمعی از مسئولان محلی افتتاح شد.
افتتاح دو فضاى آموزشى در شهرستان‌های گتوند و شوشتر

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل نوسازی مدارس خوزستان، دو فضاى آموزشى با مشارکت بنیاد قلم‌چی در شهرستان‌هاى گتوند و شوشتر با حضور على قربانى مدیرکل نوسازى مدارس، کوروش مودت مدیرکل آموزش و پرورش استان، محمدرضا جعفرى مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه ساز کشور، زیبا صالح‌پور رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز خوزستان، کاظم قلم‌چى رئیس بنیاد علمى آموزشى قلم‌چى و عضو جامعه خیرین مدرسه‌ساز و جمعی از مسئولان محلى افتتاح شد.

علی قربانی، مدیرکل نوسازی مدارس خوزستان در حاشیه افتتاح آموزشگاه ۱۲ کلاسه قلم چی شهرستان گتوند، ضمن عرض تسلیت شهادت سردار قاسم سلیمانی، اظهار کرد: این پروژه که سال‌ها به دلیل کمبود اعتبارات دولتی نیمه تعطیل بود، با کمک بنیاد قلم‌چی آماده شد و مورد استفاده قرار گرفت که جای قدردانی دارد.

وی افزود: حدود ۵۰۰ پروژه آموزشی با ۲۵۰۰ کلاس درس در خوزستان در حال احداث داریم‌ که بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبارات استانی و ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبارات ملی و ۱۳۰ میلیارد ریال نیز تعهد خیرین مدرسه ساز بوده است که در سال مالی قبل تحقق پیدا کرده بود.

قربانی تصریح کرد: متاسفانه به موازات اعتبارات خوب، خوزستان مشکلات زیادی دارد. از ۶۵۰۰ فضای آموزشی استان ۳۰ درصد تخریبی هستند و با توجه به نُرم فضای آموزشی کشور که ۵/۲ مترمربع است؛ در خوزستان ۴/۸ مترمربع است و نسبت به میانگین کشوری ۱۰ هزار کلاس درس کمبود داریم که امیدواریم با اعتبارات دولتی و مشارکت خیرین بتوانیم گامی در جهت مرتفع کردن مشکلات برداریم.

محمدرضا جعفری مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه ساز کشور نیز در این مراسم ضمن تسلیت شهادت سردار سلیمانی و برشمردن خصائل وی، عنوان کرد: خیرین در رشت اولین مدرسه را به نام قاسم سلیمانی مزین کردند.

وی افزود: از ابتدای انقلاب تاکنون ۱۳۰‌هزار کلاس درس توسط خیرین احداث شده و در هر مسئله‌ای خیرین به کمک مردم و مسئولین به میدان آمدند.

جعفری ادامه داد: از جمله خیرینی که تلاش زیادی داشته است، بنیاد علمی آموزشی قلم چی است که تاکنون ۲۰۶ مدرسه در سراسر کشور ساخته است.

مدیرعامل جامعه خیرین مدرسه‌ساز بیان کرد: البته هنوز کشور مشکلات زیادی در امر مدرسه‌سازی دارد، ساخت بیش از ۴۰ هزار کلاس درس نیمه تمام در دست داریم که امیدواریم با کمک دولت و مردم تکمیل شوند.

گفتنی است، مدرسه ۶ کلاسه قلم‌چی شهرستان شوشتر در مساحت۲۱۵۰ مترمربع و با هزینه ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و مدرسه ۱۲ کلاسه قلم چی شهرستان گتوند در مساحتی به ۱۶۰۰ مترمربع و با هزینه ۲۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید.

کلید واژه ها: نوسازی مدارس خوزستان علی قربانی محمدرضا جعفری


نظر شما :