با حضور رئیس امور مشاوران نظام فنی اجرایی کشور در دومین گردهمایی مدیریت سبز در فضاهای آموزشی؛

ضوابط و آئین‌نامه خرید خدمات مشاوره تشریح شد

۱۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۴ کد : ۳۵۱۷ اخبار مهم
جلسه تشریح ضوابط اجرای آئین‌نامه قراردادهای مشاوره در حاشیه دومین گردهمایی آموزشی، تخصصی مدیریت سبز در فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی با حضور نسرین ابوالحسنی رئیس امور مشاوران نظام فنی اجرایی سازمان برنامه و بودجه و عماد مخدومی مدیرکل دفتر فنی و تحقیقات سازمان نوسازی مدارس کشور و با شرکت معاونان فنی ادارات کل نوسازی مدارس سراسر کشور برگزار شد.
ضوابط و آئین‌نامه خرید خدمات مشاوره تشریح شد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، جلسه تشریح آئین‌نامه و ضوابط خرید خدمات قراردادهای مشاوره در دومین گردهمایی آموزشی تخصصی «مدیریت سبز در فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی» با حضور نسرین ابوالحسنی رئیس امور مشاورین نظام فنی اجرایی سازمان برنامه و بودجه، عماد مخدومی مدیرکل دفترفنی و تحقیقات سازمان نوسازی مدارس کشور و با شرکت معاونین فنی ادارات کل نوسازی مدارس استان‌های سراسر کشور برگزار شد.

در این جلسه رئیس امور مشاورین نظام فنی اجرایی سازمان برنامه و بودجه در خصوص ضوابط قرارداد های مهندسان مشاور، نحوه انعقاد قرارداد های مشاوره و نکات اداری و راهبری آن از جمله برگزاری مناقصات به ارائه نکاتی پرداخت.

ابوالحسنی با بیان اینکه ضوابط و آیین‌نامه‌های نظام فنی اجرایی براساس اسناد و قوانین بالادستی تدوین و تنظیم شده است، به مواد 22 و 23 قانون برنامه و بودجه به عنوان یکی از مهمترین منابع اشاره کرد و گفت: تشخیص صلاحیت و الزام و نحوه هزینه کرد در خدمات مهندسی و ضرورت و شیوه تهیه و ابلاغ بخشنامه ها در این مواد پیش بینی شده است که براساس آن دستورالعمل های سازمان برحسب حساسیت و لزوم و محدوده اجرا درسه گروه ابلاغ می شوند.

در ادامه رئیس امور مشاورین نظام فنی اجرایی، با اشاره به مقررات فرایند واگذاری انواع خدمات و مناقصات، انتخاب مشاور را براساس آیین نامه خرید خدمات مشاوره از مسئولیت‌های کارفرما برشمرد و گفت: مشاوران صلاحیت‌دار که اسامی آنها را سازمان برنامه و بودجه منتشر می کند با توجه به تمهیدات پیش بینی شده در مواد 5و6 توسط دستگاه اجرایی و اعضای هیئت انتخاب مشاور براساس روش های چهارگانه انتخاب می شوند.

وی همچنین بر لزوم توجه به برنامه زمانبندی منظم و مستندسازی و اطلاع‌رسانی فرایندهای مختلف، توجه به بخشنامه های مربوط، استعلام کیفی و سابقه اجرایی مشاورین و ارزیابی کارفرمایان قبلی تاکید کرد.

 رئیس امور مشاورین نظام فنی اجرایی در پایان جلسه به پرسش و ابهامات حاضرین نیز پاسخ داد.

کلید واژه ها: مدیریت سبز


نظر شما :