در دومین گردهمایی مدیریت سبز در فضاهای آموزشی؛

کارگاه تخصصی مبانی سیستم‌های فتوولتائیک ویژه کارشناسان تأسیسات برقی برگزار شد

۱۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۲:۱۸ کد : ۳۵۱۲ اخبار مهم
کارگاه آموزشی تخصصی، اصول و مبانی طراحی سیستم‌های فتوولتائیک و آموزش نرم افزار PVsyst ویژه کارشناسان و مهندسان تأسیسات برقی ادارات کل نوسازی مدارس استان‌های سراسر کشور در دومین گردهمایی مدیریت سبز در فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی برگزار شد.
کارگاه تخصصی مبانی سیستم‌های فتوولتائیک ویژه کارشناسان تأسیسات برقی برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، کارگاه آموزشی تخصصی اصول و مبانی طراحی سیستم‌های فتوولتائیک و آموزش نرم افزار PVsyst ویژه کارشناسان تأسیسات برقی در حاشیه دومین گردهمایی مدیریت سبز در فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی کشور برگزار شد.

زرگر کارشناس‌ارشد مطالعات سازمان انرژی‌های تجدید پذیر مدرس این دوره بود و سرفصل‌ها و موضوعاتی از قبیل؛ بررسی تمام تجهیزات مورد نیاز جهت نصب نیروگاه فتوولتاییک، تابش خورشیدی و بررسی وضعیت حرکتی خورشید، محاسبات دستی و طراحی یک سیستم منفصل از شبکه فتوولتاییک، بررسی الزامات فنی در سیستم‌های متصل به شبکه، آموزش نحوه وارد کردن دیتای تابشی و هواشناسی نقاط مختلف در نرم‌افزار مورد توجه قرار گرفت.

گزارش‌گیری و محاسبه دقیق افت‌ها و کمبودهای احتمالی در طول سال و نحوه جبران آن، نمایش فیلم‌های آموزشی نیروگاه‌های مختلف و واردی دیگر با این محور مورد توجه قرار گرفت.

بحث در خصوص نحوه دریافت مجوز نیروگاه تجدیدپذیر، موانع و مشکلات نصب آنها در مدارس دولتی و نیز راهکارهای موجود هم از دیگر محورهای این جلسه آموزشی بود. علاوه بر آن بررسی دقیق یک نمونه طرح اجرا شده و تشریح دقیق و نکته به نکته موارد اجرایی آن برای کارشناسان تاسیسات برقی ادارات کل نوسازی مدارس استان‌ها از مواردی بود که در این کارگاه تخصصی ارائه شد.

کلید واژه ها: سازمان نوسازی مدارس کشور مدیریت سبز


نظر شما :